کلید های روشنایی هوشمند لمسی در خانه هوشمند چگونه است

معمولا افرادی که به خانه هوشمند علاقه دارند هوشمندسازی ساختمان خود را با روشنایی هوشمند شروع می کنند. با کلید های روشنایی هوشمند می توان چراغ ها و نور خانه را از راه دور با تلفن همراه کنترل کرد. و حتی با دادن سناریو و برنامه ریزی می توان سیستم های هوشمند خانه از جمله نورپردازی های هوشمند را زمان بندی کنید و در ساعات مختلف روز با توجه به روشنایی و نور روز چراغ ها خاموش و روشن شوند.

روشنایی هوشمند

سیستم روشنایی هوشمند ساختمان

هزینه کلیدهای هوشمند لمسی روشنایی چقدر می باشد؟

شاید نورپردازی هوشمند در قدیم از نظر قیمت ارزان نبودند. اما با پیشرفت تکنولوژی و تولید زیاد محصولات هوشمند امروزه کلید روشنایی هوشمند خیلی گران در نمیاید و البته بخاطر بالا رفتن قیمت مصرف برق در صرفه جویی آن نیز بسیار کمک می کند. و از این جهت هر چقدر هم برای کلیدهای هوشمند هزینه کرده باشیم در قبض برق طی گذر زمان جبران خواهد شد.

(( برای اطلاع از انواع کلیدهای روشنایی هوشمند و قیمت آنها اینجا را کلیک کنید. ))

نصب کلیدهای روشنایی هوشمند چگونه است؟

برای هوشمند کردن سیستم روشنایی باید شرایط خانه خود را بررسی کنید. در ابتدا پروتکل هوشمند سازی ای که برای خانه خود مناسب است را انتخاب کنید. با توجه به اینکه در پروتکل بیسیم می توان در هر مرحله از خانه حتی بعد از سکونت ساکنین خانه، بدون تخریب و به راحتی خانه را به سیستم های هوشمند مجهز کرد. پیشنهاد ما استفاده از پروتکل بیسیم می باشد.

با انتخاب پروتکل بیسیم می توان تنها با جابجا کردن کلیدهای سنتی با کلید های هوشمند و نصب اپلیکیشن روی تلفن همراه به راحتی کنترل روشنایی منزل خود را در دست بگیرید. و از هر اتاق یا از راه دور چراغ ها را روشن و خاموش کنید.

برای مشاهده آموزش نصب کلیدهای هوشمند می توانید به هایلایت آموزش در پیج اینستاگرام خانه هوشمند همای وارد شوید.

مزیت سیستم روشنایی هوشمند

در اینجا پنج مزیت داشتن سیستم هوشمند روشنایی خانه را بیان می کنیم:

1. مقرون به صرفه

فراموشی خاموش کردن چراغ ها هنگام بیرون رفتن از خانه حداقل یک بار در زندگی برای همه ما اتفاق افتاده است. اجازه دهید آن را بپذیریم ، اگر چراغهایتان را در یک بعد از ظهر روشن بگذارید، می تواند باعث بالا رفتن قبض برق شما شود. داشتن سیستم کنترل هوشمند روشنایی خانه از بروز این اتفاق جلوگیری می کند.

از آنجا که سیستم روشنایی هوشمند خانگی شما به اینترنت متصل است ، می داند چه زمانی چراغ ها را خاموش کند تا در مصرف انرژی صرفه جویی کند. و اگر سیستم نورپردازی هوشمند خانه هوشمند شما با سایر دستگاه های هوشمند خانه نیز همگام سازی شود ، می تواند تشخیص دهد چه زمانی و کجا بهتر است چراغ ها را روشن کند.

2. سناریو روشن و خاموش

اگر متوجه شده باشید، معمولاً هنگام روشن یا خاموش کردن چراغ ها یک برنامه روتین وجود دارد. به دلیل این برنامه ، اگر در زمان مشخصی چراغ را روشن یا خاموش نکنید ، احساس می کنید چیز دیگری متفاوت است.

مثلا وقتی قصد ترک خانه را دارید همه چراغ ها بجز چراغ ورودی را خاموش میکنید. یا وقتی در شب از سرکار به خانه برمیگردید با ورود به منزل اولین اقدام روشن کردن چراغ های خانه است. و چه دلپذیر می شود وقتی درب خانه را باز می کنید همه چراغ ها برای خوش آمد گویی به شما روشن شوند. می توان با برنامه ریزی یا سناریو نویسی سیستم روشنایی هوشمند در خانه اتان همه این کارهای روتین، هوشمندانه انجام شود.

همه ما شده که در رختخواب موقعی که خواب چشمانمان را گرفته است یادمان میاید که چراغ ها را خاموش نکرده ایم. چقدر لحظه سختیست. باید از رخت خواب بلند شویم و چراغ ها را خاموش کنیم. یا مثلا گاهی دوست داریم در رختخواب با خواندن کتاب به خواب برویم اما بعد از اینکه خوابمان برود چه کسی چراغ ها را خاموش کند؟!. اینجاست که روشنایی هوشمند می تواند به کمک ما بیاید.

3. مدیریت از راه دور

روشن یا خاموش کردن چراغ ها می تواند کاری سخت و طاقت فرسا باشد زیرا قبل از روشن کردن چراغ ها باید به سمت کلید روشنایی بروید. مطمئناً پیاده روی یک ورزش سالم است. ، اما وقتی کلیدهای روشنایی از یکدیگر فاصله زیادی داشته باشند، و شما هم مشغول به کار دیگری باشید، می تواند ناخوشایند باشد.

با داشتن یک سیستم روشنایی هوشمند شما می توانید چراغ ها را فقط با زدن یک دکمه روی تلفن همراه یا تبلت یا کنترلر مرکزی، آنها را خاموش و روشن کنید. همچنین می توانید همه چراغ ها یا فقط چراغ های انتخاب شده در یک منطقه را روشن کنید.

4. تنظیم شدت روشنایی را امکان پذیر می کند

یکی از بهترین موارد در نورپردازی هوشمند کنترل شدت روشنایی هوشمند می باشد. این مورد به افراد کمک می کند بهتر بخوابند، تمرکز بیشتری داشته باشند و یا متناسب با حال و هوای خانه نور را تنظیم کند. مثلا زمان خواب یا مطالعه شبانه شدت نور کم شود یا برای مدیتیشن که نیاز به آرامش بیشتری است شدت روشنایی کم شود.

نیاز ما در شبانه روز به نور چراغ ها متغیر است چراکه نور خورشید در ساعات اول روز شدت بیشتری دارد و وقت رو به غروب میرود هوا تاریک تر و نیاز به نور چراغ در خانه بیشتر می شود. در اینجاست که وجود نورپردازی هوشمند که بتواند متناسب با نور موجود تنظیم شود کمک خوبی به ساکنین خانه می کند.

با کلید سنتی، روشنایی ثابت دارد و نمی توان آن را تنظیم کرد. با این وجود با نصب کلید دیمر روشنایی هوشمند می تواند به معنای انجام سیم کشی مجدد الکتریکی باشد. با استفاده از سیستم هوشمند روشنایی و برخی از لامپ های هوشمند، می توانید روشنایی نور را بدون نیاز به سیم کشی مجدد تنظیم کنید.

5. می تواند رنگ ها را تغییر دهد

گذشته از روشنایی، رنگ نور بر خلق و خو و محیط نیز تأثیر می گذارد. مناطق مختلف خانه اغلب دارای رنگ نور متفاوت هستند. در آشپزخانه ها معمولاً نور سفید قوی نصب شده است تا به راحتی همه چیز دیده شود و باعث شود افراد هنگام پخت و پز فعالیت بیشتری داشته باشند. در حالی که اتاق خواب ها برای ایجاد خلق و خوی آرامش بخش، نور روز کم دارند. برخی دیگر نیز هستند که رنگهای غیرمعمول مانند نارنجی یا بنفش را برای اتاقهای خود ترجیح می دهند.

تهیه لامپ با رنگ های مختلف هزینه بر و غیرضروری است. اگر سیستم هوشمند روشنایی و لامپ هوشمند دارید، بدون نیاز به تعویض لامپ می توانید به راحتی رنگ چراغ های خانه را تغییر دهید. برخی از لامپ های هوشمند حتی یک برنامه اختصاصی دارند، بنابراین می توانید از طریق تلفن خود به آن متصل شوید و رنگ را به راحتی تغییر دهید.

یکی دیگر از جذابیت های تعویض رنگ هوشمند در سناریوهای مهمانی است. که برای جذابیت و ایجاد شادی بیشتر در مهمانی ها از رنگ های مختلف استفاده می کنند و چقدر می تواند هیجان انگیز و جداب شود اگه تمام این نورپردازی ها هوشمند شوند.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست